Mësoni se si të përgatisni Tortë me keksa të bluar duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Klikoni mbi titull për më shumë detaje. Torte me Keksa Torte me Keksa eweighscale.com March 27, , am. Përbërsit e recetës: 1/2 kg keksa”Petit beurre, gr sheqer pluhur, gr gjalpë të zbutur, gr çokollatë, 1 lugë rum, gr arra të bluara, 2 dcl qumësht, 1 lugë sheqer. Si te gatuajme torte torte me kokos dhe cokollate – Receta gatimi për torte me kokos dhe cokollate. Për të gatuar këtë ëmb ë lsir ë veprojmë në këtë mënyrë: Nxehim furr ë n n ë °. Lyejm ë pjes ë n fundore t ë tepsis ë me diamet ë r 26 cm me vaj. Rrahim margarin ë n, sheqerin dhe vez ë t n ë mikser.

If you are looking

torte me keksa video

Torte me keksa pa pjekje , per 10 minuta, time: 10:06

Mar 23,  · Përbërësit gr keksa pluhur gr sheqer i kaftë gr gjalpë gr Krem qumështi 50 gr sheqer 2 vezë gr Krem qumështi 75 gr Krem karameli 1/2 gotë vanilje (Video) E RE:Torte me Author: Embelsiraime. Torte me keksa Perberesit: gr keksa te shtypur gr arra te bluara gr margarin gr sheqer pluhur gr rrush i thate gr zhele 1 puding qokolade 4 te kuqe te vezeve 2 shllaga per dekorim Pergatitja: E ziejme pudingun sipas udhezimit ne eweighscale.com te ftohet ia shtojme keksat e shtypur me dore.(jo keksa te bluar).Rrahim margarinen me sheqer pluhur me mikser dhe i shtojme te kuqet. Torte me Keksa Torte me Keksa eweighscale.com March 27, , am. Përbërsit e recetës: 1/2 kg keksa”Petit beurre, gr sheqer pluhur, gr gjalpë të zbutur, gr çokollatë, 1 lugë rum, gr arra të bluara, 2 dcl qumësht, 1 lugë sheqer. Mësoni se si të përgatisni Tortë me keksa të bluar duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Klikoni mbi titull për më shumë detaje. Jul 16,  · Përbërësit gr biskota PËR TA LAGUR 1 gote qumësht PËR KREM 1 liter qumësht 1 gote miell 1 gote sheqer 1 luge te gjelles nisheste 1 vanilje 1 luge te gjelles gjalpë Hapat Përveç gjalpit, përbërësit e tjerë të kremit i derdhni në një tenxhere, dhe e vëmë në zjarr për pjekje në temperaturë [ ]. Perbersit: 1 kg Keksa, ml Qumeshte, gr qokollad, 4 banane 2 Puding me kakao ose qokollad, Sheqer dhe arra dhe rrush sipas shijes. Per dekorim: Kokos ose arra te coptuara Përgatitja: Pergadit se pari pudingun me qumesht dhe sheqer dhe leni qe te ftohet.. Se pari shtrojm nje foli najlloni [ ]Author: Embelsiraime. Si te gatuajme torte torte me kokos dhe cokollate – Receta gatimi për torte me kokos dhe cokollate. Për të gatuar këtë ëmb ë lsir ë veprojmë në këtë mënyrë: Nxehim furr ë n n ë °. Lyejm ë pjes ë n fundore t ë tepsis ë me diamet ë r 26 cm me vaj. Rrahim margarin ë n, sheqerin dhe vez ë t n ë mikser. -

Use torte me keksa video

and enjoy

see more sudalai madasamy villu pattu games

0 thoughts on “Torte me keksa video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *